Find Your Field Rep

State Office

Cascade 131 – Gabe Ortega
Central 124 – Gabe Ortega
Dallas 34 – Gabe Ortega
Dayton 88 – Gabe Ortega
Lincoln County 19 – Gabe Ortega
McMinnville 90 – Gabe Ortega
North Santiam 122 – Gabe Ortega
Silver Falls 148 – Gabe Ortega
Tigard-Tualatin 51 – Gabe Ortega

Central Oregon Office

Bend-La Pine 6 – Bob Bradetich
Classified Personnel of Klamath Falls 147 – Bob Bradetich
COCC-ABE 700 – Debbie Erlenbusch
Crook County 85 – Debbie Erlenbusch
Culver 166 – Debbie Erlenbusch
Fossil 117 – Debbie Erlenbusch
Harney County 75 – Bob Bradetich
Lake County 58 – Debbie Erlenbusch
Madras 54 – Bob Bradetich
NeighborImpact Head Start 602 – Debbie Erlenbusch
Redmond 84 – Debbie Erlenbusch
Sisters 92 – Bob Bradetich

Eastern Oregon Office

Baker 20 – Cindy Drought
Cove 106 – Cindy Drought
Elgin 60 – Cindy Drought
Imbler 77 – Cindy Drought
Joseph 136 – Cindy Drought
La Grande 24 – Cindy Drought
North Powder 123 – Cindy Drought
Nyssa 82 – Cindy Drought
Ontario 23 – Cindy Drought
Pine Eagle 138 – Cindy Drought
Union 143 – Cindy Drought

Eugene Office

BACSEA 302 – Jason Rosvold
Bandon 112 – Jason Rosvold
Blachly 99 – Jill Simmons
Central Linn 87 – Jill Simmons
Coos Bay 33 – Jason Rosvold
Corvallis 2 – Jill Simmons
Coquille 97 – Jason Rosvold
Cottage Grove 32 – Jill Simmons
Creswell 49 – Jill Simmons
Crow/Applegate/Lorane 45 – Jill Simmons
Elkton 13 – Tyler Whitmire
Eugene 1 – Tyler Whitmire
Fern Ridge 35 – Jill Simmons
Fern Ridge Library 39 – Jill Simmons
Jefferson 141 – Cydnie Meyer
Lane County Head Start 600 – Tyler Whitmire
Lowell 118 – Tyler Whitmire
Marcola 132 – Tyler Whitmire
McKenzie 74 – Tyler Whitmire
Myrtle Point 16 – Jason Rosvold
Monroe Unified 83 – Cydnie Meyer
North Bend 26 – Jason Rosvold
Oakridge 46 – Tyler Whitmire
Philomath 64 – Cydnie Meyer
Pleasant Hill 36 – Tyler Whitmire
Port Orford-Langlois 27 – Jason Rosvold
Powers 125 – Jason Rosvold
Scio 137 – Cydnie Meyer
Siuslaw 57 – Jason Rosvold
South Coast ESD 119 – Jason Rosvold
South Coast ESD Part-Time 114 – Jason Rosvold
Springfield 4 – Cydnie Meyer
Sweet Home 3 – Cydnie Meyer
Willamette ESDEA 95 – Cydnie Meyer

Metro Office

Amity 144 – Teri Staudinger
Beaverton 48 – Kim Bonner
Canby 105 – Hal Meyerdierk
Centennial 113 – Shawna Harris
Clackamas County Children’s Commission 601 – Timothy Welp
David Douglas 40 – Hal Meyerdierk
Estacada 100 – Hal Meyerdierk
Forest Grove 55 – Teri Staudinger
Forest Grove Sodexo Custodians 301 – Teri Staudinger
Gaston 76 – Timothy Welp
Gervais 135 – Hal Meyerdierk
Gladstone 66 – Timothy Welp
Gresham-Barlow 8 – Timothy Welp
Hood River 9 – Steve Sears
Lake Oswego 12 – Teri Staudinger
Mt. Hood CC Head Start – Timothy Welp
Molalla River 110 – Hal Meyerdierk
Newberg 17 – Timothy Welp
North Clackamas 71 – Shawna Harris
North Marion 116 – Hal Meyerdierk
Northwest Regional ESD 101 – Kim Bonner
Oregon City 14 – Timothy Welp
Oregon Trail 80 – Teri Staudinger
Parkrose 44 – Hal Meyerdierk
Reynolds 37 – Timothy Welp
Sheridan 98 – Teri Staudinger
Sherwood 103 – Hal Meyerdierk
St Helens 31 – Kim Bonner
St Paul 121 – Kim Bonner
Tualatin-Hills, Park & Rec 400 – Shawna Harris
West Linn-Wilsonville 102 – Shawna Harris
Willamina 18 – Teri Staudinger
Woodburn 25 – Teri Staudinger
Yamhill-Carlton 171 – Shawna Harris

North Coast Office

Astoria 72 – Jim Tift
Clatskanie 53 – Jim Tift
Clatsop CC 154 – Jim Tift
Jewell 145 – Jim Tift
Knappa 52 – Jim Tift
Neah-Kah-Nie 93 – Jim Tift
Nestucca Valley 169 – Jim Tift
Rainier 89 – Jim Tift
Seaside 107 – Jim Tift
Tillamook 28 – Jim Tift
Vernonia 67 – Jim Tift
Warrenton-Hammond 170 – Jim Tift

Pendleton Office

Arlington 111 – Tracey Miller
Athena-Weston 108 – Tracey Miller
Blue Mountain Community College 150 – Tracey Miller
Hermiston 10 – Tracey Miller
Morrow County 59 – Tracey Miller
Pendleton 115 – Tracey Miller
Prairie City 173 – Tracey Miller
Sherman County 120 – Tracey Miller
Stanfield 81 – Tracey Miller
Umatilla 69 – Tracey Miller

Southern Oregon Office

Ashland 42 – Ahrien T. Johnson
Butte Falls 142 – Ahrien T. Johnson
Central Point 47 – Ahrien T. Johnson
Douglas ESD 30 – Ahrien T. Johnson
Glendale 94 – Susan Greeley
Glide 134 – Susan Greeley
Medford 15 – Ahrien T. Johnson
Phoenix-Talent 96 – Susan Greeley
Rogue CC 152 – Susan Greeley
Roseburg 21 – Susan Greeley
South Umpqua 79 – Susan Greeley
South Umpqua Drivers 201 – Susan Greeley
Southern Oregon ESD 104 – Ahrien T. Johnson
Sutherlin 11 – Susan Greeley
Three Rivers 22 – Ahrien T. Johnson
Winston-Dillard 29 – Susan Greeley
Winston-Dillard Drivers 205 – Susan Greeley

Print Friendly, PDF & Email
Subscribe to E-News
Facebook
Twitter
Flickr
Instagram