Find Your Field Rep

State Office

Cascade 131 – Teri Staudinger
Central 124 – Hal Meyerdierk
Dallas 34 – Timothy Welp
Dayton 88 – Gabe Ortega
Lincoln County 19 – Timothy Welp
North Santiam 122 – Teri Staudinger
Sherwood 103 – Kim Bonner
Silver Falls 148 – Gabe Ortega

Central Oregon Office

Bend—La Pine 6 – Jim Gutman
Classified Personnel of Klamath Falls 147 – Jim Gutman
COCC-ABS 700 – Jim Gutman
Crook County 85 – Jim Gutman
Culver 166 – Jim Gutman
Fossil 117 – Jim Gutman
Harney County 75 – Jim Gutman
Lake County 58 – Jim Gutman
Madras 54 – Jim Gutman
NeighborImpact Head Start 602 – Jim Gutman
Redmond 84 – Jim Gutman
Sisters 92 – Jim Gutman

Eastern Oregon Office

Baker 20 – Cindy Drought / Tim Hoss
Cove 106 – Cindy Drought / Tim Hoss
Elgin 60 – Cindy Drought / Tim Hoss
Imbler 77 – Cindy Drought / Tim Hoss
Joseph 136 – Cindy Drought / Tim Hoss
La Grande 24 – Cindy Drought / Tim Hoss
North Powder 123 – Cindy Drought / Tim Hoss
Nyssa 82 – Cindy Drought / Tim Hoss
Ontario 23 – Cindy Drought / Tim Hoss
Pine Eagle 138 – Cindy Drought / Tim Hoss
Union 143 – Cindy Drought / Tim Hoss

Eugene Office

BACSEA 302 – Steve Sears
Bandon 112 – Steve Sears
Blachly 99 – Jill Simmons
Central Linn 87 – Jill Simmons
Coos Bay 33 – Steve Sears
Corvallis 2 – Jill Simmons
Coquille 97 – Steve Sears
Cottage Grove 32 – Jill Simmons
Creswell 49 – Jill Simmons
Crow-Applegate-Lorane 45 – Jill Simmons
Elkton 13 – Tyler Whitmire
Eugene 1 – Tyler Whitmire
Fern Ridge 35 – Jill Simmons
Fern Ridge Library 39 – Jill Simmons
Head Start of Lane County 600 – Tyler Whitmire
Jefferson 141 – Cydnie Meyer
Lighthouse School 160 – Steve Sears
Lowell 118 – Tyler Whitmire
Marcola 132 – Tyler Whitmire
McKenzie 74 – Tyler Whitmire
Monroe Unified 83 – Cydnie Meyer
Myrtle Point 16 —Steve Sears
North Bend 26 – Steve Sears
Oakridge 46 – Tyler Whitmire
Philomath 64 – Cydnie Meyer
Pleasant Hill 36 – Tyler Whitmire
Port Orford-Langlois 27 – Steve Sears
Powers 125 – Steve Sears
Scio 137 – Cydnie Meyer
Siuslaw 57 – Steve Sears
South Coast ESD 119 – Steve Sears
South Coast ESD Part-Time 114 – Steve Sears
Springfield 4 – Cydnie Meyer
Sweet Home 3 – Cydnie Meyer
Willamette ESD Employees Association 95 – Cydnie Meyer

Metro Office

Amity 144 – Gabe Ortega
Beaverton 48 – Kim Bonner
Canby 105 – Hal Meyerdierk
Centennial 113 – Shawna Harris
Clackamas County Children’s Commission 601 – Timothy Welp
David Douglas 40 – Hal Meyerdierk
Estacada 100 – Hal Meyerdierk
Forest Grove 55 – Teri Staudinger
Forest Grove Custodians 301 – Teri Staudinger
Gaston 76 – Gabe Ortega
Gervais 135 – Hal Meyerdierk
Gladstone 66 – Gabe Ortega
Gresham—Barlow 8 – Timothy Welp
Hood River 9 – Gabe Ortega
Lake Oswego 12 – Teri Staudinger
McMinnville 90 – Gabe Ortega
Molalla River 110 – Hal Meyerdierk
Mt. Hood CC Head Start – Timothy Welp
Newberg 17 – Timothy Welp
North Clackamas 71 – Shawna Harris
North Marion 116 – Hal Meyerdierk
Northwest Regional ESD 101 – Gabe Ortega
Oregon City 14 – Timothy Welp
Oregon Trail 80 – Teri Staudinger
Parkrose 44 – Hal Meyerdierk
Reynolds 37 – Timothy Welp
Sheridan 98 – Teri Staudinger
St. Helens 31 – Kim Bonner
St. Paul 121 – Kim Bonner
Tigard—Tualatin 51 – Gabe Ortega
Trillium Charter School 161 – Teri Staudinger
Tualatin—Hills Park & Rec 400 – Shawna Harris
West Linn—Wilsonville 102 – Shawna Harris
Willamina 18 – Teri Staudinger
Woodburn 25 – Teri Staudinger
Yamhill—Carlton 171 – Shawna Harris

North Coast Office

Astoria 72 – Jim Tift
Clatskanie 53 – Jim Tift
Clatsop CC 154 – Jim Tift
Jewell 145 – Jim Tift
Knappa 52 – Jim Tift
Neah-Kah-Nie 93 – Jim Tift
Nestucca Valley 169 – Jim Tift
Rainier 89 – Jim Tift
Seaside 107 – Jim Tift
Tillamook 28 – Jim Tift
Vernonia 67 – Jim Tift
Warrenton-Hammond 170 – Jim Tift

Pendleton Office

Arlington 111 – Tracey Miller / Tim Hoss
Athena-Weston 108 – Tracey Miller / Tim Hoss
Blue Mountain CC 150 – Tracey Miller / Tim Hoss
Hermiston 10 – Tracey Miller / Tim Hoss
Morrow County 59 – Tracey Miller / Tim Hoss
Pendleton 115 – Tracey Miller / Tim Hoss
Prairie City 173 – Tracey Miller / Tim Hoss
Sherman County 120 – Tracey Miller / Tim Hoss
Stanfield 81 – Tracey Miller / Tim Hoss
Umatilla 69 – Tracey Miller / Tim Hoss

Southern Oregon Office

Ashland 42 – Susan Greeley
Butte Falls 142 – Susan Greeley
Central Point 47 – Jill Simmons
Glendale 94 – Jill Simmons
Glide 134 – Steve Sears
Medford 15 – Susan Greeley
Phoenix-Talent 96 – Susan Greeley
Rogue CC 152 – Susan Greeley
Roseburg 21 – Steve Sears
South Umpqua 79 – Cydnie Meyer
South Umpqua Drivers 201 – Cydnie Meyer
Southern Oregon ESD 104 – Susan Greeley
Sutherlin 11 – Steve Sears
Three Rivers 22 – Susan Greeley
Winston-Dillard 29 – Tyler Whitmire
Winston-Dillard Drivers 205 – Tyler Whitmire

Print Friendly, PDF & Email
Subscribe to E-News
Facebook
Twitter
Flickr
Instagram